Zaujímavosti v okolí

Klenoty okolia, ktoré sa oplatí vidieť

Chcete si spraviť malý výlet? Alebo krátku dovolenku spojenú s krásnou prírodou, skvelým jedlom, kúpeľmi a atrakciami, ktoré stojí za to navštíviť? Potom je Salaš Vígľaš a jeho okolie tou správnou voľbou. Čo všetko v regióne môžete vidieť a zažiť?

Rozprávkový zámok Bojnice

Najromantickejší zámok Slovenska jednoducho nemôžete vynechať. Tento rozprávkový klenot Európy, podobajúci sa svojou éterickou krásou najkrajším gotickým šľachtickým sídlam Francúzska v údolí rieky Loiry, stojí len pár kilometrov od Salaša Vígľaš v srdci mesta Bojnice. www.bojnicecastle.sk

Zvery v ZOO Bojnice

Šelmy, slony, plazy, či opice. Exotické i nám známe zvieratá si môžete pozrieť v najstaršej zoologickej záhrade na Slovensku. Zažite spolu so zvieratami cestu okolo sveta za jediný deň.

www.zoobojnice.sk

Sokoliari Aquila, Bojnice

Sokoliarska skupina Aquila vám v prírodnom amfiteátri vedľa Bojnického zámku priblíži majstrovské umenie, ktoré od dávnych dôb využívali vznešení a mocní panovníci. Umenie sokoliarov, ktoré si okamžite získa dospelých i tých najmenších.

www.aquila.sk

Kalvária (Golgota), Bojnice

Bojnická Kalvária nad mestom, smerom na Nitrianske Rudno a Salaš Vígľaš, je ukrytá v lesnom poraste s vôňou borovíc. Dal ju postaviť správca Bojnického panstva Andreas Csicsmanyi roku 1816. Prechádzka na toto čarovné miesto poteší vďaka úžasnému vzduchu vaše pľúca,
a vďaka kráse zasa oči.

Hornonitriansky banský skanzen, Sebedražie

Po návšteve banského skanzenu si v zime určite v teple svojho domova spomeniete, ako ťažko musia pracovať na toto teplo baníci. Skanzen vám priblíži dejiny baníctva a tiež postupy práce v tomto náročnom odvetví.

www.banskyskanzen.sk

Múzeum praveku Slovenska, Bojnice

Bojnice sú klenotom pravekých dejín, považované za najvzácnejšie nálezisko života pravekých neandertálcov na Slovensku. Vyberte sa aj vy po stopách najstarších obyvateľov Zeme.

www.muzeumpraveku.sk

Hornonitrianske múzeum, Prievidza

Pri návšteve tohto múzea razom vstúpite do bohatej histórie regiónu Hornej Nitry. Keby tento kraj vedel rozprávať, rozprával by veľmi dlho. V stálej expozícii, ktorá mapuje vývoj prírody a života ľudí na Hornej Nitre, objavíte mnoho pokladov z dávnych čias.

www.muzeumpd.sk

Mineralogické a banícke múzeum, Bojnice

Vstúpte do kráľovstva „neživej“ prírody v prvom slovenskom súkromnom múzeu tohto druhu, ktoré má vo svojich zbierkach neuveriteľných
25 tisíc exponátov.

www.geopark_bojnice.wbl.sk

Hvezdáreň Partizánske

Ležali ste niekedy počas letných nocí v tráve s očami uprenými do nekonečného vesmíru? Hvezdáreň v Partizánskom vás vezme ku hviezdam akoby „na dosah ruky“. Nezmeškajte úžasné divadlo nočnej oblohy v tejto krásnej hvezdárni
neďaleko Salaša Vígľaš.

www.hvezdaren.sk